Nikotin Sakızının Zararları

Nikotin Sakızının Zararları

Nikotin sakızının zararları içeriğinde diğer ürünlere göre daha fazla nikotin barındırması ve midenize etki ederek kusmanıza ve midenizin bulanmasına neden olmasından ve çok ciddi bağımlılıklara neden olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda mide ağrılarına da neden olabilmektedir. Sizin vücudunuzda ilk başlarda verdiği tepkiler, alkol aldığınızdaki gerçekleşenlerle neredeyse aynıdır. Sigarayı bırakayım derken tehlikeli bir bağımlılığa daha yönelmeyin.

 

Nikotin sakızının zararları nelerdir?

Nikotin sakızı zararları
Nikotin Sakızı
 • Bağımlılık ve uzun süre kullanımı: Nikotin aşırı bağımlılık yapan bir maddedir. Öyle ki tüm tütün ürünlerinin üzerindeki, sağlığınızı nasıl etkilediğine dair bulunan resim ve yazılar bile hiçbir caydırıcı etki yapmamaktadır. Aynı şekilde nikotin sakızları da bağımlılık yapabilir. Ve sizde mide problemleri, yüksek tansiyon, saç dökülmesi gibi ciddi problemler oluşmasına neden olurlar. Nikotin sakızları sigara ile mücadele ve bırakma durumunda kullanılmaktadır fakat sağlık üzerinde daha ciddi etkilere neden olabilmektedir. Eğer nadir sigara içiyorsanız günde 5-10 adet arasında bir tüketiminiz varsa kesinlikle nikotin sakızı kullanmayın ve diğer yolları denemeye çalışın.
 • Diğer sağlık sorunları: Nikotin sakızı uzun yıllar kullanımı sonucunda çeşitli ciddi hastalıkların gelişimine neden olabilmektedir. Nikotin sakızları gözlerinize zarar verir. Görmede kayıplara neden olabilir. Aynı zamanda ağız sağlığınız için de çok ciddi problemlere neden olması nikotin sakızının zararları arasındadır. Nikotin sakızları cildinizde bazı ciddi komplikasyonlara neden olarak kötü bir görünüm oluşmasına neden olabilir. Kuru sivilceli ve kızarık bir cilt oluşumuna neden olabilirler.
 • Diğer ilaçlar: Nikotin sakızı sigarayı bırakmanın basit bir yolu gibi görünebilir. Aynı zamanda piyasadaki en popüler nikotin ürünü de olabilir. Fakat sigarayı bırakmak için uğraşırken sağlığınıza çok ciddi zararlar verebilir. Eğer sigarayı bırakma kararı verdiyseniz daha sağlıklı olan seçenekleri deneyiniz. Çünkü bu ürünün çok uzun süre kullanılması sonucu bağımlılıkla birlikte mide kanserine dahi neden olması nikotin sakızının zararlarının ne denli ciddi olduğunu gözler önüne sermektedir.

Nikotin sakızının yan etkileri nelerdir galerimizde bulabilirsiniz

 

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Nikotin sakızının sigaradan daha fazla zararını görmedim beni sigaradan uç gün uzaklaştıracak birşey arıyorum nikotin sakızı ise yaradı çiğnemeden kurallara uyarsan 2mg lik meyveli kullandım ben azmim yerindeyken günde uç tane yetti arkadaş ısrarıyla dördüncü gün bibtane ictim sonra sakızı değil sigarayı tekrar aradım paket alıp bi tane içtim sonra ben yapıyorum deyip nikotin sakızının dorde besr çıkararak yeniden bıraktım .sigarayi bırakmak harika bisey hem de kilo almadan ağız içi tiryakiliği sakız sayesinde sorunsuz son buldu burun alerjim gitti fakat burun ustu cildin. Hem sağlıklı hem biraz zor süreçten geçti tabi yılların verdiği tahrip kolay geçmeyecek .nikotin sakızı olmasa birgün duramazdim.eroin bağımlılarında az eroin verme tedavisi ile bırakıyor kimse sakızı kötüleşmesine çünkü mecburuz son caremuz iyiki varsın nikotin sakızı.ben eloktronik sigarayla bırakmak istiyordum fakat o daha zararlı ve yasaklanmış nikotin sakızı eczanelerde öneririm sigara ictiginizi kimse anlamadan çok kolay ve hemen bırakacaksın ben bir zararını görmedim öneririm.sigara yüzünden nefes alamıyordu kaliteli uyuyamiyorum sindirimin çok kötüydü hepsi geçti sakız daha ucuza mal oluyor ustelik sakızı bırakmak çok kolay sosyal değil çünkü.nikotin sadece alışkanlık yapan madde sigaradan ise çok fazla zehir var ustelik dumanı başkalarında zarar veriyor nikotin sakızının kotulemeyin çünkü o bizim ilacımız zor oldu ama başarıdan altıncı gün inşallah bırakıyorum kotu vev otlakci arkadaşlara rağmen bırakıyorum

  1. evet arkadas hakli ben enaz 100 defa sigarayi birakip tekrar başladım. herseferinde nikotin sağızı sayesinde bıraktım.ama nikotin sagızınıda bırakmak busefer zor oluyor. yani sagizi fazla kulanmayin enfazla 7 tane kulanin günde. ve düşürerek bırakın.sigara icen arkadaslarinizi deyistirin zaten sigarayi birakinca kafanizida deyisecek sigara icenlerle ayni kafada olmayacaksiniz. sigara icen arkadaslarinizla tekrar bulusur ortama girerseniz kesin yine sigaraya baslarsiniz

 2. Esra arkadaşıma katılıyorum bende sakızla bıraktım 4 ay oldu sakız olmasa asla bırakamazdım çünkü defalarca denedim hep sinir ve stresten geri başladım, şimdi sakız sayesinde rahatım. ayrıca sakızın fazla bi zararı olduğunu bende zannetmiyorum, 4 ayda baya bi iyileştim sigara beni çok kötü ve halsiz yapıyodu şimdi Allaha şükür iyiyim tavsiye ederim. 2mg kesmezse 4mg alın.

 3. Benim yirmidört gün oluyor sigarayı bırakalı.bir kutusu 2mg. Üç kutusu 4mg.olan nikotin sakızlarından 4 kutu kullandım.kendimi hiç iyi hissetmiyorum..belkide belli bir dozu olmalı ve aşılmamalı.

 4. Demin ilk defa ben de kullandım 4mg ve bi halsizlik hissettim tuhaf oldum biraz ywnive midem de bozuldu, dozunu ayarlarsaniziyi bir yöntem fazlası gerçekten zarar, şimdi hıçkırıkla gegirmede var ?

 5. Sigara sirketleri senidemi satin aldi yalanci ben 3 gün boyunca kullandim ve sakizida attim 8 sene sigara icmisligim vardi bunlara inanmayin !!!

 6. 4 ay oldu bırakalı ,günde 2 tane çiğniyorum 4 mg lık. Asla bırakamam demiştim. Nikotin sakızına devam.

 7. Bugün 5.gün günde 3adet sakız alıyorum 4mg nikotin sakızı olmadan imkansız görünyo fakat sakıza bağımlı olmaktan endişeliyim

 8. Nikotin sakızı sigara içme isteğimi engelleyerek faydalı oluyor.Fakat sakızı çiğnemeye başlamamın ardından tekrarlayan göz kanlanmaları olmaya başladı.Başka bir nedene bağlayacak bir durum olmzdığından bunun sakızın yan etkilerinden biri olduğunu düşünüyorum.Sitenin iyi niyetli oluşturulmadığını, alternatif ilaç firmalarının oyunu olduğunu sanıyorum..

  1. Özer Bey, herhangi bir oyun bulunmamaktadır, yorumunuzu burada onaylamamız bunu gösteriyor zaten. Eleştiriniz teşekkür ederiz. Editörlere gerekli talimat verilmiştir.

 9. Mümkünse sakızsız bırakın sonrasında sakızda bağımlılık yapıyor, ben yıllardır sakızdan vazgeçemedim,bazen sinir oluyorum , mümkünse yerine bir şey koymadan bırakmaya çalışın.

 10. 5 gündür sigara içmiyorum.daha önce de denedim ama uzun süre bırakamadım. dün sakızı aldım ama kullanmaya korkuyorum.artık tamamen sinirlenip sigara içecek duruma gelince sakızı kullanacağım.şimdilik sakıza ihtiyaç duymadım çok şükür.ayrıca bir çok sitede sakızın yan etkilerinden bahsediliyor ama sanırım siz biraz abarttınız.çünkü 48 saattir sakız ile ilgili haber, yorum, yazı okuyorum.

 11. arkadaşlar öncelikle sunu söylemeliyim 22 senedir günde 1.5 paket içtim ağır derecede sigara bagımlısıydım.sigaranın bırakabilecegine inanmayanlardandım nicotin sakızının işe yaramayacagını düşünüyordum bir kaç kerede denemişligim vardı lakin aynı gün sigaraya yine başladım.şimdi ise tam 35 gün oldu.bu sakız sadece fizyolojik ihtiyacı karşılayıp sizi yatıştırıyor.sizlere abartı gibi gelebilir.gün oluyor 15 tane çignedim hemde 4 mg gün oldu 8 tane çignedim.şu an 2 mg lıga düşürdüm.bende sadece agızda yaralar çıktı bunada yan etki dersek diş etlerim iltihaplandı lakin sigara krizlerini aşmamda çok yardımcı oldu.ama sakızıda belli bir dönemden sonra kulllanmamak gerekiyor.şahsi düşüncem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir