Cesaret Hapının Zararları

Televizyon ya da gazetelerden cesaret hapı kullananları az çok duymuşsunuzdur. Cesaret hapı ile birlikte vücuda adrenalin salgılanır. Adrenalinin ise cesaret verici bir etkisi vardır. İlk bakıldığı zaman cesaret hapı sizin için iyi bir şeymiş gibi görünebilir. Ancak asıl durum bundan oldukça farklı. Uzmanlarda Cesaret hapının zararları konusunda uyarılarda bulunmakta ve kesinlikle bu haptan uzak durulmasını tavsiye etmektedirler. Peki, cesaret hapının ne gibi zararları bulunuyor?

 

Cesaret Hapının Zararları Nelerdir?

  1. Kalp krizi riskini artırır. Cesaret hapının en büyük zararlarından bir tanesi kalp krizi riskini artırmasıdır. Cesaret hapı kullandıktan sonra kalbinizin ritmi normalin üzerinde olacağı için bu da çeşitli kalp ve damar sorunları yaşamanıza neden olacaktır. Özellikle kalp ve damar hastası birisi cesaret hapını kullandığı zaman bu kalp krizi oluşma riskini büyük oranda artıracaktır.
  2. Sinir sisteminde ciddi hasarlar. Cesaret hapları özellikle sinir sistemleri üzerinde oldukça etkili rol üstlenmektedir. Sinir sistemlerini uyuşturan bu haplar aynı zamana sinir sistemlerine büyük zararlar verebiliyor. Bu zararlar genelde geçici hasarlar olsa da bazı hastalarda sinir sistemindeki hasarlar kalıcı olabilmektedir. Cesaret hapının zararları arasında bu en ciddilerinden bir tanesi olarak gösterilir.
  3. Beyinde hasar oluşma riski oluşturuyor. Cesaret hapı kullanan birisi beyin kontrolünü büyük ölçüde kaybetmiş demektir. Beyninizin kontrolünü kaybetmeniz demek beyninizin zarar görmesi anlamına gelir. Her cesaret hapı kullanımında bu durum daha da ileri safhalara taşınır ve sonunda beyinde büyük bir hasar oluşur.

Kısacası cesaret hapı kullanan kişiler bu gibi zararlar ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu nedenle sizde kesinlikle cesaret hapı kullanmaktan uzak durmalısınız. Eğer zorunlu olarak kullanmanız gerekiyorsa o zaman uzman bir doktora danışmakta fayda vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir