Damla Sakızının Zararları

Damla Sakızının Zararları

Damla sakızı son yıllarda birçok kişinin merakını uyandırmayı başardı. Çoğu kişi tarafından yaygın olarak sakız yerine tercih edilmeye başlanan damla sakızı akıllara “Acaba Damla sakızının zararları var mı?” sorusunu getiriyor. Ancak hem yapılan araştırmalar hem de uzman diyetisyenler damla sakızının herhangi bir zararı olmadığı konusunda bilgiler veriyor.

 

  • Uzmanlara göre damla sakızı özellikle göğüs hastalıklarına oldukça iyi geliyor. Eğer bir göğüs rahatsızlığınız varsa bundan kurtulmak için damla sakızı kullanabilirsiniz. Damla sakızı aynı zamanda idrar söktürücü olarak da kullanılıyor. Damla sakızının böbrekler üzerinde etkin rol oynaması sayesinde idrarınız kolay bir şekilde sökülmektedir. Bunların yanı sıra damla sakızının diş ve diş etine de iyi geldiği bilinmektedir. Eğer ağız sağlınıza dikkat edemiyorsanız ya da ağız sağlığınız için ekstra önlemler almak istiyorsanız damla sakızı kullanmak ideal bir tercih olacaktır.
  • Damla sakızının farklı rahatsızlıklar için farklı kullanım şekilleri bulunuyor. Göğüs rahatsızlıklarında özellikle  de nefes darlığı yaşandığı zaman damla sakızı kullanmak nefes darlığını ortadan kaldırabiliyor. Bunun için damla sakızının toz olarak tüketmek daha doğru bir kullanım şekli olacaktır. Bunun yanı sıra damla sakızını su ile karıştırarak da kullanabiliyorsunuz. Kullanım şekli tamamen sizin isteğinize göre değişiklik göstermektedir.
  • Damla sakızını mide rahatsızlıkları içinde kullanmak mümkün. Midedeki yanmalar için damla sakızı kullandığınızda kısa sürede bu yanmalar ortadan kalkmaktadır. Ayrıca diğer mide rahatsızlıkları içinde yine damla sakızını kullanmak mümkün.

Damla sakızı genel olarak faydalıdır. Ciddi bir sağlık problemine yol açmadığı sağlık uzmanları tarafından belirtilmektedir. Yapılan araştırmalara göre Damla sakızının zararları ya da yan etkisi bulunmaz. Eğer damla sakızı kullandıktan sonra rahatsız olduğunuzu düşünüyorsanız bu damla sakızından dolayı değil tamamen sizin yanlış veya aşırı tüketiminiz nedeniyle kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle aşırı ve uygun olmayan kullanımlardan kaçınmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir