Göbek Yağı Aldırmanın Zararları

Son dönemde ülkemizde çok yaygın olan cerrahi müdahalelerden birisi olarak yağ aldırma işlemleri gösterilebilir. İnsanlar vücutlarının farklı bölümlerindeki yağları plastik cerrahi ile aldırabiliyor. Bu işlemler için kişilerin ciddi bir operasyon geçirmesi gerekiyor. Genellikle izlenen programlarda ve haberlerden alınan bilgilere göre ameliyat çok kolay gibi gözükse de birçok riski ve zararı bulunuyor. Operasyon öncesinde muayeneye giden kişilere doktorlar tarafından bu riskler ve zararlar ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır. Sonrasında kişiler evlerine dönerek bu riskleri ve operasyonun sonucunda oluşacak görüntüleri hakkında düşünerek karar verirler. Eğer karar operasyonun olması yönünde olursa tekrar doktor ile görüşülerek operasyon işlemleri başlar. Vücudun birçok farklı bölgesinden yağ aldırma işlemleri yapılabiliyor. Ancak ülkemizde genellikle kişilerin göbek bölgesinde fazlalıkları olduğu için yaygın olarak bu bölgeden yap alma işlemleri uygulanıyor.

Göbek Yağı Aldırmanın Zararları Nelerdir?

  1. Pürüzlü ve esnek bir cilt: Göbek kısmından yapılan yağ aldırma operasyonundan sonra bu bölgedeki deride pürüzlü bir yapı oluşabilir. Ayrıca operasyon sonrasında deride ciddi şekilde incelmeler yaşanabildiğinden daha esnek bir hale gelebilir. Bu da bölgenin daha dayanıksız olması anlamına gelebilir.
  2. Cilt ya da sinir hasarı oluşması: operasyon yapılan bölgede sinirle hasar görebilir. Göbek yağı aldırma zararları olarak gösterilen durumlardan en ciddi olanlardan birisidir. Bölgedeki sinirlerin hasar görmesi bölgede hissizlik oluşmasına sebep olabilir.
  3. Yağ alınan bölgede enfeksiyon oluşması: Tıp alanında gerçekleştirilen her ameliyat gibi bu ameliyattan sonra da bölgenin enfeksiyon kapma riski vardır. Bu ameliyat sonrasında da gerekli noktalara dikkat edilmesi göbek bölgesinde enfeksiyon oluşabilir.
  4. Bölgede şişkinlik: Ameliyat sonrasında göbek bölgesinde şişkinlik meydana gelebilir. Bu sebeple bu bölge için özel olarak dizayn edilen kıyafetler giyilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı