Erken Boşalmanın Zararları

Erken Boşalmanın Zararları

Kadın ve erkek arasındaki cinsel ilişkideki en önemli durum şüphesiz cinsel uyumdur. Halk arasında her ne kadar cinsel bir rahatsızlık olarak bilinse de aslında erken boşalma cinsel bir uyumsuzluk durumudur. Erken boşalma çifterin cinsel hayatını olumsuz olarak etkileyen bir durumdur. Ancak tedavisi zor olan bir durum değildir. Gençlik zamanlarında yaşanan cinsel deneyimler, çiftlerin mastürbasyon alışkanlıkları ve  bir an önce boşalıp haz alma isteği erken boşalmanın en yaygın nedenleri arasındadır. Kaba bir tanım olarak erken boşalmayı çiftlerin ilişki sırasında olması gereken süreden daha erken boşalmaları olarak tanımlayabiliriz. Erken boşalmanın zararları konusuna gelecek olursak hem erkek hem de kadın için bazı zararları olduğunu söyleyebiliriz. Peki, erken boşalmanın kişiler üzerindeki zararları nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıdaki alanda bulabilirsiniz.

 

Erken Boşalmanın Zararları Nelerdir?

  1. Cinsel ilişkiden tatmin olamama: Erken boşalmanın hem erkek hem de kadınlar için söz konusu olan zararlarından en önemlisi cinsel ilişkiden çiftlerin tatmin olamamasıdır. Çünkü normal zamandan daha erken boşalma olduğuna beklenilen cinsel ilişki yaşanmamış olur ve iki tarafta bu durumdan memnun kalmaz.
  2. Cinsel ilişkiden uzaklaşma: Erken boşalmanın zararları arasında oldukça önemli olan zararlardan bir tanesi de zamanla çiftlerin cinsel ilişkiden uzaklaşma isteklerinin olmasıdır. Çiftler sürekli olarak böyle bir durum ile karşılaştıklarında zamanla cinsel ilişkiden kaçmaya çalışırlar ve sonuç olarak cinsel ilişki sıklığında belirgin bir azalma gerçekleşmiş olur.
  3. Kadınlara olan etkisi: Partnerinde erken boşalma olan kadınların da zamanla bu durumdan etkilenmeleri kaçınılmazdır. Kadınlarda cinsel istek azlığı ve orgazm olamama gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden erken boşalmanın sadece erkeği ilgilendiren bir durum olmadığı, kadınlarında bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilendiği unutulmamalıdır ve kadınların sürekli olarak partnerlerini tedavi için ikna etmeleri gerekmektedir.
  4. Erkeğin ereksiyon olamama riski: Sürekli olarak erken boşalma ile karşı karşıya kalan erkeklerin zamanla ereksiyon olamama gibi problemler ile karşılaşmaları mümkün olabilir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için kişilerin düzenli olarak bir cinsel hayat yaşamaları ve cinsel anlamda tecrübeye sahip olmaları gerekir.
  5. Psikolojik etkileri: Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerde zamanla psikolojik bozukluklar meydana gelebilir. Bu durum erkeklerin cinsel ilişkiden bekledikleri hazzı alamamalarına neden olur. Aynı şekilde partnerlerinde erken boşalma sorunu olan kadınlarda da bazı psikolojik problemler ortaya çıkabilir.
  6. Çiftlerin boşanmasına sebep olabilir: Günümüzde yaygın olarak görülen cinsel uyumsuzluklardan bir tanesi olan erken boşalma kısa sürede tedavi edilmediği sürece evli çiftlerin aralarının bozulmasına neden olabilir. Hatta bazı çiftlerin bu konu hakkında sürekli olarak tartışmaları zamanla çiftlerin boşanmasına neden olabilir. Böyle olumsuz bir durum ile karşılaşmamak için hem erkeğin hem de kadının birbirlerine karşı anlayışlı olmaları ve tedavi için ellerinden geleni yapmaları gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir