Göz Kaleminin Zararları

Göz Kaleminin Zararları

Bakımlı kadınlar için makyaj hem ruhen hem de fiziksel görünümün vazgeçilmezidir. Kadınlar makyaj yaptığında kendini daha özgüvenli güzel ve mutlu hissederler. Makyaj denilince yüz üzerinde uygulanan farklı malzemelerdir. Kadınlar yüzde, gözlerde, dudaklarda, cilt tonunda makyaj malzemeleri ile düzeltmeler yaparak görünümlerini daha güzel hale getirmeye çalışırlar. Gözleri daha belirgin ya da buğulu hale getirmek için kullanılan malzemeye göz kalemi denir. Gözün alt kısmına özelliklede kirpik içine uygulanır. Bu sayede kadınlar istedikleri iri ya da çekik gözlere sahip olurlar. Kimyasallardan oluşan ve cilt ile temas eden her ürüne dikkat etmek gerekir. Göz içine uygulanan makyaj kalemleri sağlıklı olmamaktadır. Sıklıkla kullanmanız halinde en kaliteli en iyi olan ürünü bile kullanıyor olsanız zamanla gözde hasarlar meydana getirmeye başlayacaktır. Özellikle geceleri makyajınızı iyice temizlemeden yatarsanız uygulanan göz kalemi kalıntıları gözenekleri tıkayacak göz kanallarına ya da sinirlerine zarar verecektir. Görme bozukluğu sorununa yol açacağından göz kalemi, rimel ve far temizliğine çok dikkat edilmelidir.

Göz Kaleminin Zararları Nelerdir?

  1. Göz makyajı temizlenmeden uyunursa kalan göz kalemi kalıntıları göze zarar verecektir. Görme bozukluğu hatta sıvı atılımı kanallarının tıkanması sebebiyle göz tansiyonuna yol açabilmektedir.
  2. Hiçbir makyaj ürünü bitkisel değildir. Kimyasallardan oluşmaktadır. Göz için kimyasal maddelerin uygulanması ve uzun süre gözde kalması gözde hasar meydana getirecektir. Buda değişik ilaçlar ya da gözlük lens kullanılmasına yol açacak kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyecektir.
  3. Kullanımı sırasında oluşacak hatalar vardır. Örneğin göz kalemini uygularken yapılabilecek en küçük harekette kalem göz tabakasına batabilir ve ciddi sonuçlar doğurur.
  4. Göz kapağı üzerine uygulanan göz kalemleri kirpikleri zedelemekte hatta dökülmesine sebep olabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir