Çam Terebentin

Çam Terebentinin

Saçlarımız vücudumuzda bulunan ve güzelliğimiz için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Özellikle kadınlar saçlarına çok önem vermektedir. Bu nedenle piyasada birçok çeşit şampuan ve saç maskeleri bulunmaktadır. Bunun yanında ise uygulanan birçok bitkisel yöntem de vardır. Bu bitkisel yöntemler kimyasal ürünleri kullanarak çözüm bulamayanların kullandığı yöntemlerdir.

 

Çam Terebentinin Zararları Nelerdir?

  • Saçların Tekrar Dökülmeye Başlaması: Şampuanlarına çam terebentin yağını dökerek kullananların bu süre boyunca saçlarındaki dökülmelerin gözle görülür bir şekilde azalttığını söylüyorlar. Ancak bu ürünü kullanmayı bıraktığınızda saçlarınız eskisi gibi dökülmeye devam ediyor ve uzun süreli bir etki sağlamıyor.
  • Saç Kuruluğu: Diğer belirtilen yan etkisi ise bu ürünü kullananların saçlarında kuruluk oluşmasıdır. Çam terebentin yağı zararları arasında yer alan bu durumu şampuanınıza biraz da elma sirkesi ekleyerek yok etmeniz mümkündür.

 

Zira insanlarda saç dökülmesi, kepek ya da yağlanma gibi birçok sorun meydana geliyor. Ancak insanlar saçlarının her zaman daha gür, daha parlak ve daha uzun olmasını istiyorlar. Bu nedenle çoğu insan bitkisel yollarla oluşturulmuş kürleri deneme yoluna başvuruyor. Çam terebentin de doğal olarak saç bakımı için kullanılan yağlardan bir tanesidir. Bu yağ genel olarak küçük şişelerde satılır ve saç bakımı için kullanılmak istediğinde şampuanın için 20 ile 25 damla arası dökülerek kullanılması önerilir. Uçucu bir yağ olan çam terebentin şampuana döküldüğü zaman sürekli ağzı kapalı tutulmalıdır. Kullananlara göre saçı daha gür çıkarma ve daha parlak olmasını sağlama gibi bir takım özellikleri bulunmaktadır. Ancak çam terebentinin zararları olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle kullanmadan önce bu zararları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir