Zayıflama Kemerinin Zararları

Zayıflama Kemerinin Zararları

Diyet yapanların bir çare olarak gördüğü zayıflama kemerlerinin zararları vardır. Bu ürünlerden mucizevi bir sonuç beklenmemelidir. Zayıflama ürünleri endüstrisi gün geçtikçe gelişmektedir. Televizyonda veya dijital platformlarda bu tarz ürünlerin reklamlarına sık sık rastlıyoruz. Kısa bir sürede kilo verme umuduyla alınan bu ürünler sanıldığı kadar etkili değildir. Zayıflama kemerleri sauna zayıflama kemeri ve titreşimli zayıflama kemeri gibi değişik işlevlerde ve türlerde satılmaktadır. Ürünlerdeki amaç kişilerin kısa zamanda istedikleri ideal kiloya ulaşmasını sağlamaktadır. Bu ürünler tek başlarına istenilen sonucu vermese de iyi bir diyet programı ile birlikte yardımcı bir etken olabilirler. Fakat burada önemli olan nokta ise nasıl kullanılacağını iyi analiz etmek ve gerekli tedbirleri almaktır.

 

Zayıflama kemerlerinin zararları nelerdir?

  1. Isı bitkinliği görülebilir: Uzun süre kullanıldığında, kullanıldığı bölgede dehidratasyon ve sıcak çarpıntısına neden olabilir. Isı arttıkça daha etkili olabileceği düşünülse de durum sanıldığı gibi değildir. Böyle bir durumda kemer hemen çıkarılmalı ve vücudun yine normal olan ısı değerlerine ulaşması beklenmelidir.
  2. Ölüme neden olabiliyor! Aşırı ısınma ile başlayan süreç sıvı kaybı, halsizlik, baş dönmesi, zihinsel karışıklık, bayılma ve en ileri seviyede ölüme kadar varabilen olumsuz etkileri vardır.
  3. Organların işlevlerini yavaşlatır: Tıpkı korsede olduğu gibi bulunduğu bölgeyi sıkıştırdığı için iç organların hareketlerinde yavaşlama olabilir.
  4. Nefes alımını zorlaştırır: Bildiğiniz gibi doğru nefes alıp-verme etkeni sağlığımız için çok önemli bir yere sahiptir. Mide bölgesinde kullanılan ve sıkıştırma özelliğine sahip kemerler nefes düzeninizi olumsuz etkiler.
  5. Duruş bozukluğu görülür: Yine sıkıştırma özelliği nedeniyle normal duruşunuzu etkileyebilir. Sürekli kullanıldığında kötü bir duruş ve görünüme sebep olur.
  6. Cildinize zarar verebilir.

 

Nasıl kullanmalıyım?

  • Uyku, egzersiz ve yemek sırasında kullanmayın.
  • Çok fazla sıkıldığında duruş bozukluğuna neden olduğu için rahat hissedeceğiniz derecede ayarlayın.
  • Kemeri kullanırken cildinizin kuru ve temiz kalmasına özen gösterin. Nemlendirici kullanmanız cildiniz için faydalı olacaktır.
  • Son olarak da kısa vade de sonuç almayı düşünmeyin. Bir yıl süreyle ve belirlediğiniz aralıklarla kullanmanız daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Örneğin günde on beşer dakika aralıklarda 2 seans uygulanabilir.

Zayıflama kemerleri her ne kadar bir çare olarak görülse de bazı zararlı etkileri vardır. Sağlık uzmanları ve diyetisyenler bu tarz yöntemlerin kalıcı olmayacağını belirtiyor. Zayıf ve fit bir görünüme sahip olmanın en güzel yolu, iyi bir diyet programı ve düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir