Kaş Piercingi Zararları

Kaş Piercingi Zararları

Kaş deldirme son zamanlarda popüler olmakla birlikte, piercing için fazla cesurca bir bölge. Kaş üzerinde boylu boyunca piercing uygulaması yapılabiliyor. Özellikle uç kısımlarda kullanımı revaçta. Diğer vücut piercingleri ile karşılaştırıldığında enfeksiyon kapma olasılığı daha düşük. Fakat kaş deldirmenin zararları, diğerlerine göre daha fazladır.

 

Kaş piercinginin zararları nelerdir?

Kaş deldirmenin zararları
Kaş piercingi yapımı için kullanılan materyaller, vücudunuzun kabullenmeyeceği bazı maddeleri içerebilir.
  • Vücudun reddetmesi: Kaş piercingi yapımı için kullanılan materyaller, vücudunuzun kabullenmeyeceği bazı maddeleri içerebilir. Bazı durumlarda kullanılan piercing ağırlığının fazla olması da vücudun piercingi kabul etmemesine ve kaşın tahriş olmasına neden olabilir.
  • Sinirlerde hasar: Kaş piercingi genellikle gözün dış köşesinden 40 derecelik bir açı ile yapılır. Bu bölgelerde önemli sinirler bulunmaktadır. Tecrübesiz biri tarafından yapılan piercing, kaş düşmesine neden olabilir. Aynı zamanda bu sinirlerin zedelenmesi, bazı cinsel problemlere de yol açabilmektedir.
  • Enfeksiyon riski: Oluşabilecek bir enfeksiyonun ana kaynağı genellikle kullanılan aletlerin steril olmamasıdır. Bakteri bir delici yardımı ile vücuda girerse sonucu iltihaplanma olacaktır. Oluşan iltihaplanma sonucunda kaşta şişme, ağrı, yanma ve hatta yüksek ateş görülmesi olasıdır. Kaliteli bir stüdyoda yapılan delme işlemi, kaş piercinginin zararlarını en aza indirebilir.
  • Tamamlayıcı bazı tedaviler: Bir kaş piercingi sonrası, kaşın iyileşme süresi ortalama 6-8 hafta sürmektedir. Bu süre zarfında günde 1 veya iki kez piercingi temizleyiniz. Kabuk oluşumu durumunda, tuzlu su ile temizleme yapabilirsiniz. Gerekmedikçe dokunmayın ve kıyafetlerinizi giyip çıkarırken dikkatli olun. Enfeksiyon riskini en aza indirmek için, makyaj, güneş losyonları ve benzeri malzemeleri kullanmayın. Bu malzemelerin kullanımı, acılı enfeksiyonlara neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir