Gümüş Suyunun Zararları

Saf gümüşün belirli yöntemlerden faydalanılarak oluşturulması ile ortaya çıkan gümüş suyu mucizevî bir üründür. Gümüş suyunun en önemli özelliklerinden bir tanesi virüsleri ve bakteriler yok etmesidir. Üstelik bu işlem çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilir. Gümüş suyunun bakterileri yok etme yöntemi biraz farklıdır. Sentetik antibiyotikler virüs ve bakterileri baskı altına alırlar, ancak gümüş suyu virüs ve bakterilerin zarlarından içeri girerek yaşamsal döngülerini durdururlar ve parçalanmalarını sağlarlar. Sonrasına ise bu bakteriler kolay bir şekilde dışarı atılır. Farklı amaçlar için kullanılan gümüş suyunun bazı zararları vardır. Peki, gümüş suyu zararları nelerdir? Ne gibi zararları bulunur? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıdaki alanda bulabilirsiniz.

Gümüş Suyunun Zararları Nelerdir?

  1.  Aşırı kullanımı: Bağışıklık sistemini kuvvetlendirme etkisine sahip olan gümüş suyu uzun yıllardan bu yana farklı hastalıkların tedavisi için kullanılmıştır ve günümüzde halen de kullanılmaya devam edilmektedir. Ancak gümüş suyu kullanımına dikkat etmemiz gereken durumlar da vardır. Pek çok şeyde olduğu gibi gümüş suyu kullanımının da belirli ölçülerde olması gerekir. Fazlası zarar olan diğer ürünler gibi gümüş suyunun da aşırı miktarda kullanılması kişilerin çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmalarına neden olabilir. Herhangi bir hastalığı iyileştirmek isterken daha ciddi sorunlara yol açmamak için gümüş suyunun dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir.
  2. Kullanım riski: Saf gümüşten elde edilen gümüş suyunun birçok hastalıkla rahatlıkla kullanıldığını belirtmiştik Normalde cilt ve boğaz yaraları ve çeşitli yanıklarda gümüş suyundan yararlanılabilir. Kullanımı ile ilgili herhangi bir sıkıntıda yoktur. Ancak gümüş suyunun cildin belirli bölgelerindeki yerlerde kullanılacağı zaman dikkatli olmakta fayda vardır. Özellikle bebeklerdeki kullanılmak istendiğinde daha çok özen gösterilmeli ve ona göre kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir