Bilerek kusmanın Zararları

Bilerek kusmanın Zararları

Herhangi zehirli bir madde vücuda alındığında, tüketilen besinler mideye dokunduğunda, fazla alkol tüketiminde meydana gelen olaylardan biri mide bulantısıdır. Bazı kişiler mide bulantısını çekmek yerine, kendi kendilerine kusmayı denerler. Zehirlenme durumunda kişinin kusması oldukça rahatlatıcı ve sağlıklı bir durumdur ancak herhangi bir sebepten ötürü kendi kendini kusturmaya çalışmak vücut için gerçekten zararlı olan bir davranıştır. Kusma eylemi, birçok kişi tarafından inanılmayacak sonuçlar olan bir sürü fayda sağlamaktadır. Kusmak, mideyi temizler ve güçlendirir, baş ağrısını giderir, böbrek ve mesane yaralarına, siroz, felç ve titreme gibi süren hastalıklara iyi gelir, gözün görme duyusunu kuvvetlendirir ve sarılığa iyi gelir.

Bunlar dışında zayıflama hevesi ile aldığı tokluk hissinden sonra, midesindekileri boşaltmak için kendi kendine kusturan insanlara da rastlamak mümkün olmaktadır ancak bu çok sakıncalı bir harekettir. Bilerek kusmanın zararları arasında birçok sağlığı tehdit eden riskler bulunmaktadır.

 

Bilerek Kusmanın Zararları Nelerdir?

  • Midede yaralar oluşmasına sebep olur: Özellikle zayıflama amacıyla sık sık kusma eylemi gerçekleştiren kişilerin başına gelen problemlerdendir midedeki yaraların oluşumu. Çok kusunca mideye organizmaların yerleşmesi için müsait hale getirmektedir. Bu şekilde kişi ciddi şekilde hastalanabilir ve midesinde oluşan yaralardan ötürü eski yemek sistemine dönmesi çok zor olabilmektedir.
  • Kusarak zayıflama hastalığını başlatabilir: Tıptaki adı anoreksiya nevroza olan zayıflama hastalığı, kusma eylemini çok sık gerçekleştirerek de yapılabildiği için, bir süre sonra kişilerin midesi bir süre sonra en küçük bir besin maddesini bile alamayacak konuma geliyor ve aşırı zayıflama gerçekleşiyor. Bu hastalığa yakalanmanın en büyük sebebi zayıflarken kusma yöntemini kullanmak oluyor. Ancak günümüzde de birçok örneği bulunan bu zayıflama yöntemini kullanan kişilerin hevesleri, maalesef ölümle sonuçlanabiliyor. Bilerek kusmanın zararları hayatınızın en güzel yıllarına engel olabilir.

Kendi Kendine bilerek kusma yöntemlerini galerimizde bulabilirsiniz

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir