Arap Kızı Kremi Zararları

Arap Kızı Kremi Zararları

Sivilcelerden kurtulmak, çilleri yok etmek, cilt rengini açarak daha beyaz bir ten rengine sahip olmayı sağlamak, cildin güneşe karşı daha güçlü olmasını sağlamak, yüzdeki kırmızı noktaları gidermek, fondöten kadar etkili bir kapatıcı olarak kullanılarak lekeleri kapatmak, sivilce izlerini gidermek gibi birçok kullanım alanına ve faydaya sahiptir. Arap kızı kremi içeriği, üretici firma tarafından formülün çalınmaması için gizli tutulmaktadır. İlaç olarak kullanılmamalıdır. Bitkisel içeriği ile tamamen doğal bir cilt bakım ürünüdür. Kullanım şekli konusunda dikkat edildiğinde herhangi ciddi bir zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. Kullanıcı yorumlarına göre sonuçları oldukça kolay bir şekilde gözle görülmektedir ve herhangi ciddi bir sağlık problemine sebep olmamaktadır. Piyasaya sunulan fiyatı ile 5 TL’den 50 TL’ye kadar değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle kadınların yüzlerinde yer etmiş cilt ve güneş lekelerini geçirmesiyle kullanımı oldukça revaçta olan arap kızı kreminin, önerilenin dışındaki miktarlarda kullanılması durumunda tüm kremler gibi birtakım zararlı sonuçlara neden olabilmektedir. Arap kızı kremi zararları, yararları ile karşılaştırılamayacak kadar az da olsa birkaç tane sayabiliriz.

 

Arap Kızı Kremi Çeşitleri

  • Arap kızı kreminin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri mavi kutuda olan ve normal ciltler için kullanılan, diğeri ise pembe olan ve yağlı ciltler için kullanılan kremdir.

 

Arap kızı kremi nasıl kullanılır?

Arap kızı kremini vücudunuzun hemen hemen her bölümünde kullanabilirsiniz. Fakat hassas olan genital bölge civarlarında kullanmanız sağlığınız için riskli olabilir. Gece yatmadan önce kullanacağınız alana arap kızı kremini sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Sabah kalktığınızda ise bol su ile duruluyarak, yüzünüzden tamamen uzaklaştırdığınızdan emin olun. Bu uygulamayı gün içerisinde de yapabilir ve rahatlıkla güneşli havalarda kullanabilirsiniz. Arap kızı kremi yapısından dolayı güneş altında dahi yüzünüzden akmayacaktır.

 

Arap Kızı Kreminin Zararları Nelerdir?

Arap kızı kremi kullanan ünlüler
Arap kızı kremi cilt tonunu açar.
  • Alerjik reaksiyon gösterebilme: Bu ürünün içeriğinin tamamen doğal olduğunun söylenmesi, alerjik etkilerinin olmayacağı anlamına gelmiyor. Bu nedenle kullanmadan önce deri üzerinde küçük bir bölgede denemek gereklidir. Çünkü bireylerin cilt hassasiyetine göre değişiklik göstererek alerji riskini tetikleyebilmektedir.
  • Yaşa bağlı etkiler: Bebeklerde kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Kremin içeriği tam olarak bilinmemekte ve bu nedenle risk alarak bebekler üzerinde kullanılmaması gerekir. Arap kızı kreminin zararları çocuklar için çok daha ciddi boyutlarda olabilir.
  • Kullanım sıklığı: Kısa sürede birçok olumlu etki sağlayan arap kızı kremi, kullanım sıklığı ve yoğunluğu önerilenden fazla olduğunda ciltte tahrişe sebep olabilmektedir. Kesinlikle kremin bilgilendirme yazısında önerildiği sıklıkta kullanılması gerekmektedir.

Arap Kızı Kremi Kullanan Ünlüler

Arap kızı kremi ünlüler arasında da oldukça revaçta. Ülkemizde son zamanlarda arap kızı kremini kullanan ünlülerin isimlerini şöyle sıralayabiliriz. Meryem Uzerli, Naz Elmas, Hande Ataizi, Vildan Atasever, Özge Özpirinçci. Hatta Ajda Pekkan da bir aralar arap kızı kremi kullanan ünlüler arasında yer almaktadır.

Arap Kızı Kreminin içeriğinde neler var aşağıdaki galerimizde bulabilirsiniz

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Benim burnumda sivilce cikti sıktım ve kana karisarak deri soyuldu sirke surdum yata kabuk bagladi arap kizini surdum kabugu kaldirdirdi yafff gecmiyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir