Cinsel Güç Artırıcı Hapların Zararları

Cinsel Güç Artırıcı Hapların Zararları

Cinsel güç bakımından yetersiz olan birçok kişi çözümü cinsel gücü artırıcı ilaçlarda aramaktadır. Ancak cinsel gücü artırıcı olan ilaçlar ne yazık ki bahsedildiği gibi yararlı değil aksine zararlıdır. Birçok yan etkisi kalp hastalarını önemli ölçüde riske sokmaktadır. Cinsel güç artırıcı hapların zararları yüzünden cinsel hap kullanmak oldukça tehlikeli olabiliyor.

 

Cinsel Güç Artırıcı Hapların Zararları Nelerdir?

  1. Kalp damar hastalıklarına neden oluyor. Cinsel gücü artırmak için alınan ilaçlar genel olarak kalp ve damar hastalıklarına neden olmaktadır. Yapılan birçok araştırmada bunu gösteriyor. Cinsel gücü artırmak için kullanılan ilaçlar tansiyonun artmasına ve kanın daha hızlı pompalanmasına neden olduğu için bu beraberinde kalp ve damar hastalıklarını ortaya çıkartmaktadır.
  2. Cinsel iktidarsızlığa neden oluyor. Cinsel gücü artıran ilaçlar sürekli olarak kullanıldığında cinsel gücü artırmanın aksine cinsel iktidarsızlığa neden olmaktadır. Bu nedenle bu tarz ilaç kullanacak olanların bir kez daha düşünmesi gerekiyor.
  3. Damarları genişletiyor. Cinsel gücü artırmada kullanılan ilaçlar bunu sağlamak için damarların genişlemesine neden olmaktadır. Damarların genişlemesi de özellikle kalp ve damar hastalığı bulunanlarda ciddi sağlık sorunları ortaya çıkartıyor. Bu sorunlarda kimi zaman kalp krizi ve ölümle sonuçlanabilmektedir.
  4. Kalp ilaçlarıyla beraber alındığında tansiyonu düşürüyor. Kalp ve damar hastaları kendi hastalıkları için kullandıkları ilaçlar ile beraber cinsel gücü artırmaya yarayan ilaç kullanırlarsa bu tansiyonun düşmesine neden olmaktadır. Bu da gözlerin kararmasına, baş dönmesine, baygınlığa vb. gibi etkilere neden olmaktadır.
  5. Kalp krizi riskini artırıyor. Cinsel güç artırıcı hapların zararları arasında en tehlikelisi olarak kalp krizi gösterilmektedir. Özellikle kalp rahatsızlığı olanlar cinsel gücü artırıcı ilaçlar kullandıklarında bu kalp krizi riskini önemli ölçüde artırmakta ve ölümlere neden olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir