Aşrık Otu Zararları

Aşrık Otu Zararları

Halk arasında açlık otu olarak da bilinen aşrık otu, son günlerde özellikle kadınlar tarafından fazlaca kullanılıyor. Kilo verme ve iştah kapamada yararlı olduğu söylenen aşrık otunun zararları da yok değil.  Bilinçlenmek açısından aşrık otu zararları bilinmeli ve buna göre tüketilmelidir.

                Kilo vermek için alternatif tıptan yararlanmaya karar veren kişiler farklı otlardan kullanmaya yöneliyorlar. Çok sayıda ünlünün aşrık otu kullanarak zayıfladıklarını belirtmesi üzerine, bunu duyan halkımız da aşrık otundan fayda aramaya başladılar. Bilinçli bir tüketici olmak için aşrık otu zararları ve faydaları bilinmelidir.

Afrika topraklarında yetişen bir ot türü olan aşrık otu, doğal müsli olarak görülür. Bağırsak sistemini çalıştırarak kişilerin tuvalet ihtiyaçlarını normalden fazla hale getirir. Bu bitkinin etkin bir yağ yakıcı olduğu görüşü, kişinin normal zamana oranla daha fazla tuvalete çıkmasına neden olmasından kaynaklanıyor. Uzmanlar, aşrık otu üzerinde yaptıkları çalışmalarda, bu otun tansiyon düzenleyici özelliğinin de bulunduğu açıklamasını yapmışlardır. Bağırsakları ve böbrekleri çalıştırmasından dolayı, böbrek kumu dökmeye de yardım ettiği bu bulgular arasındadır. Aşrık otu kullanıcıları, bu bitkiyi kullanmaya başlamaları ile açlık hislerinin azaldığını ve çok geç acıktıklarını belirtmişlerdir. Ayrıca kabızlık çeken kişiler bu bitki sayesinde bağırsaklarını düzenleyebilmektedirler. Aşrık otunun, sindirim sistemini hızlandırıcı özelliği sayesinde, fazla kiloları olan kişiler yağ yakma amacıyla kullanabilirler. Bu bitki vücuttaki fazla yağları sökerek vücuttan atılmasını sağlamakla birlikte, yağ oluşumunu engelleme özelliğine de sahiptir.

Aşrık otu zararları kullanıcıları tarafından yalnızca, ishale neden olabilmesi olarak aktarılmıştır. Bazı kullanıcılar ise sıklıkla tuvalete çıktıklarından dolayı, anüs bölgelerinde yaralar oluştuğunu hatta bu yaraların hemoroite çevirdiklerini belirtmişlerdir. Hemoroit oluşumuna fiziksel olarak meyilli biri iseniz, aşrık otunu kullanmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir